Yozgat Bozok Üniversitesi

MÜDÜRÜMÜZÜN MESAJI

Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu, Yozgat ili Boğazlıyan ilçesinde bölge gelişimine katkı sağlamak, eğitim ve kültür alanlarına özgün buluşlar sağlamak amacıyla,  2011-2012 yılında açılmış bir eğitim öğretim kurumudur.

Okulumuz, büyük önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi, "Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk ekonomisi, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir." sözünden hareket eder.

Temel felsefemiz; toplumda ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilere sahip, idealist, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten araştırmacı, katılımcı, çağdaş bir öğretim kültürü oluşturmak ve mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda okulumuz, bilimsel ilerlemeyi ve araştırmayı en üstte tutan, fikirlerin özgürce tartışıldığı ve herkesin kendini ait hissedebileceği bir üniversite ortamı yaratmaya çalışan, öğrencilerine eğitimden sosyal yaşama her türlü olanağı sunarak gelişimlerine destek vermeyi hedefleyen bir eğitim öğretim kurumudur.

Dünyada her geçen gün yeni değişimler, gelişmeler olmakta ve olmaya da devam etmektedir. Ülkemiz, bu değişimlere uymak ve geçmişte olduğu gibi bugün de geleneksel değerlerimizden kopmadan, dünyanın gitmekte olduğu yöne gitmek durumundadır. Bugünün eğitilmekte olan gençleri, yarının ise sorumluluk üstlenecek yetişkinleri olan sizlerle birlikte, ülkemizin geleceğini kurmak, yarınlara güvenle ulaşmak bir eğitimci olarak bizlerin en büyük arzusudur. Bu yolda başarılı olmanın çok çalışılmaktan geçtiğinin idrakiyle seçtiğiniz yolun açık, yaşantınızın anlamlı ve mesleğinizin başarılarla dolu olmasını diliyorum.

Sevgi ve başarı dileklerimle,

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KOCAKAYA